Nextion Enhanced NX3224K028, 16MB Flash veri depolama alanı, 1024 bayt EEPROM, 3584 bayt RAM ile güçlü bir 2,8 inç HMI TFT ekrandır. Nextion Enhanced versiyonları standart olanlardan daha güçlü ve gelişmiştir. Temel Nextion ekranlarla karşılaştırıldığında, gelişmiş olanlar bazı yeni fonksiyonlar ekledi: dahili RTC'yi destekleme, Flash'a veri kaydetmeyi destekleme, GPIO'yu destekleme, daha büyük flaş kapasitesi ve daha büyük CPU saatine sahiptir. Nextion, yerleşik işlemci ve bellek dokunmatik ekranını HMI GUI proje geliştirme için Nextion Editor yazılımı ile birleştiren bir İnsan Makine Arayüzü (HMI) çözümüdür. NEXTION Editor yazılımını kullanarak bileşenleri sürükleyip bırakarak (grafik, metin, buton, slider vb.) ve ASCII metin tabanlı talimatları kullanarak bileşenlerin ekran tarafında nasıl etkileşime girdiğini hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Nextion HMI ekran, çevresel MCU'nun çalışabileceği olay bildirimleri sağlamak için TTL Seri (5V, TX, RX, GND) aracılığıyla çevresel MCU'ya bağlanır; çevresel MCU(mikro kontrolcü), basit ASCII metin tabanlı talimatları kullanarak ilerlemeyi ve durumu Nextion ekranına kolayca güncelleyebilir. GPIO desteklendiğinden, kullanıcılar harici cihazları kontrol etmek için Nextion'ı kullanabilirler. Nextion temel olarak nesnelerin interneti (IoT) veya tüketici elektroniği alanına uygulanır. Geleneksel LCD ve LED Nixie tüpünü değiştirmek için en iyi çözümdür.
nextion_00.jpg (109 KB)
nextion_01.jpg (93 KB)
NX3224K028_04.jpg (73 KB)
Robolink Akademi HMI Nedir? yazımız için tıklayınız.
Özellikler:
  • Parça numarası: NX3224K028
  • Çözünürlük: 320x240 piksel
  • RGB 65K gerçek renkler
  • Dokunmatik Tipi: Resistif
  • Arkaplan ışığı: LED
  • Ayarlanabilir parlaklık: 0-180 nit, değiştirme aralığı %1
  • TTL(Uart)Seri iletişim
  • Seri port modu: 3.3V/5.0V TTL
  • Kullanıcı uygulama kodları ve veri için 16MB Flash hafıza
  • SD kart: Fat32 formatında maksimum 32GB Micro SD kartları desteklemektedir.
  • GPIO desteği
  • Dahili RTC
  • Boyut: 74.4(boy)×42.72(en)×5.8(yükseklik)mm
  • Görme Alanı: 48.96mm(boy)×36.72mm(en)
  • Önerilen güç kaynağı: 5V/DC, 500mA
  • CE-EMC ve RoHS sertifikalarına sahiptir.
Dokümanlar:
Paket İçeriği:
  • 1 x 2.8 inch Nextion Enhanced HMI TFT LCD Touch Display
Ürün Açıklaması
Inch
2.8 inch